בעולם, אשר מודע היטב לנזקים הבריאותיים מסיגריות, אין כבר פלא שישנו חיפוש תמידי אחר תחליפים שלבטח יהיו מזיקים פחות מאשר סיגריות. מכל התחליפים לסיגריות, הבולט שבהם היא הסיגריה האלקטרונית, כאשר אנשים רבים בכל העולם, כבר נהנים מחוויית עישון נעימה, אשר אינה הרסנית לבריאות ואינה משפיעה על הסובבים של אותם אנשים שמעשני אותה כמו הנזקים של עישון פאסיבי בסיגריה רגילה.

מהי סיגריה אלקטרונית?

הסיגריה האלקטרונית הינה למעשה מכשיר אידוי מתוחכם ומתקדם. מכשיר האידוי, בעצם מאדה את הנוזלים המיוחדים שמיועדים לסיגריה זו, בטמפרטורה של כ-200 מעלות ומאפשרת למעשן לשאוף את האדים שמכילים חומרים שונים שכוללים גם ניקוטין. פעולה זו, דומה לחוויית העישון הרגילה אבל עם הרבה פחות נזקים. מה שקובע את חוויית העישון עם סיגריה אלקטרונית, היא הנוזלים שבהם ישתמש מי שמעשן אותה. ניתן למצוא מגוו רב של אפשרויות לבחירה של נוזל סיגריה, כאשר הפרמטר הינו, רמת הניקוטין בנוזל, הנע בין 03%-ל- 1.8%, או ללא ניקוטין בכלל למי שכבר אינו זקוק לו. הפרמטר הנוסף, הינו הטעם. בין מגוון הטעמים הקיימים בשוק, ניתן לציין את : אבטיח, מנגו, מרשמלו, תפוח ירוק, יוגורט, בננות, אגוז לוז סוכריות גומי, חמאת בוטנים, פרחי בר ועוד טעמים רבים ומגוונים. אופציות אלה, משלבות טבק יחד עם טעם נוסף כמו פירות יער, תות, מנטה, מוקה ואפילו עד פודינג ווניל

מדוע לסיגריה האלקטרונית יש יתרון מהותי על סיגריה רגילה?

יש הרבה אנשים שסבורים, כי הנזקים שמסבה חנו סיגריה רגילה, נגרמים בגלל הניקוטין, אבל יש לדעת, כי חומר זה אם אינו נמצא במינון גבוה בתוך עלי הטבק והוא זה שגורם להתמכרות הפיזית שמאפיינת את המעשנים, הוא אינו הסיבה העיקרית או היחידה שכל גופי הבריאות ממליצים לא לעשן. מה עוד שגורם לכל הנזקים שכרוכים בעישון של סיגריה רגילה? הכימיקלים האחרים שהסיגריה הרגילה מכילה ועצם שריפת הטבק.

יש לציין, כ כל סיגריה רגילה, מכילה אלפי כימיקלים שמתוכם כשבעים, התגלו כגורמי סרטן במיוחד הבנזופירן, ה- NNK, כימיקלים מסוכנים אחרים הם קדמיום, בוטאן, DDT, נפטלין, מימן ציאנידי, ארסן, אמוניה, אצטון, פנול, מתנול, טולואן, פחמן דו חמצני ועוד.

שריפת הטבק וכן, יצירת העשן משחררת את כל הכימיקלים המזיקים ומגבירה את הסכנה לחלות בסרטן כמו סרטן הפה והגרון. מי שמעשן סיגריה אלקטרונית, שואף חומרים שאולי מכילים מעט ניקוטין על פי הבחירה של רמת הניקוטין בחומר העישון של הסיגריה האלקטרונית, אולם חוסך מעצמו כימיקלים מסוכנים אחרים ובעיקר, אינו שואף עשן, כי אם אדים. מאחר שחלק גדול מהנזקים הם בגלל שריפת טבק, הרי שבפעולת האידוי בסיגריה האלקטרונית, מקנה לה יתרון משמעותי.

 

צור קשר

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support