הקולג’ המלכותי לרופאים באנגליה, מושפע מאוד לגבי מדיניות הממשלה בלונדון. הקולג’ קבע, כי ישנן הוכחות ברורות לכך, שהסיגריה האלקטרונית בטוחה  ומעלה את הסיכוי לגמילה באופן משמעותי.

עמדת הקולג’ המלכותי לרופאים, הוא בעל השפעה גדולה על מדיניותה של ממשלת בריטניה. עמדה זו, היא חשובה בגלל הדיון הנוקב שמתקיים בקרב מומחים שונים לבריאות הציבור במערב ובמיוחד, בארה”ב. על היתרונות והחסרונות של הסיגריה האלקטרונית מצביר הקולג’ המלכותי שזו התקווה הטובה ביותר לגמילה מעישון עבור דורות שלמים של מעשני טבק והיתרונות עולים בהרבה על החסרונות.

“זו בעצם הדרך האמיתית הראשונה בעשרות השנים האחרונות שמסייעת לגמילה מעישון” אמר ג’ון ברייטון שהוא המנהל של מרכז ללימודי הטבק והאלכוהול באוניברסיטת נוטינגהאם, אשר הוא זה שהוביל את צוות המחקר בקולג’ המלכותי. סיגריות אלקטרוניות, עשויות לסייע ליותר ממחצית מהמעשנים להיגמל לחלוטין  מעישון טבק, מה שמראה על יתרון עצום וגדול מכל התערבות רפואית אחרת.

סיגריה אלקטרונית, מכילה ניקוטין אך אין בה רעלים נוספים, כגון זפת וכימיקלים שמזיקים והם אלה הגורמים למחלת הסרטן. חלק גדול של המומחים לבריאות הציבור רואים כי בסיגריה האלקטרונית, קיימת פריצת דרך בטיפולים של גמילה, אך ישנם כאלה שמתמקדים בסכנות שיש בשימוש בה ובהן גם התרחבות {CDC}.  שבהם המרכזים לביקורת מחלות ומניעתן, העישון בקרב האוכלוסייה, קיצור הדרך של ילדים ובני נוער לעישון של סיגריות רגילות ונזקים בריאותיים שהעשן גורם למעשנים אלה.

החוקרים בבריטניה, כבר הולכים על פני תהום, ציין סטנטון גלנץ שהוא מרצה לרפואה באוניברסיטת קליפורניה בארה”ב. ואחד מן הקולגות הבולטים נגד שימוש בסיגריה אלקטרונית.  סטנטון טען אף שהחוקרים מהקולג’ הבריטי לוקחים את בריטניה למדיניות שבתקופה של עד 5 שנים הם אף יצטערו עליה. סטנטון עוד  טען, כי הם יהפכו את אנגליה לשדה ניסויים ענק בשם תעשיית הטבק. קנת וורנר, שהוא מרצה לרפואה, באוניברסיטת מישיגן שבארה”ב. קנט למשל, מחזיק בגישה הפוכה. האחת היא זו שמתמקדת בסיכונים ההיפותטיים שאף אחד מהם, עדיין לא אומת והאחרת מתמקדת ביתרונות הפוטנציאליים של שימוש בסיגריה האלקטרונית.

1000 בני אדם, מתים מעישון סיגריות בארה”ב כאשר 480 מהם עדיין צעירים. זו הסיבה הראשונה למקרים של מוות מסרטן. בעבר, העישון היה פוץ בכל שכבות האוכלוסייה, אך היום בארצות כגון בריטניה וארה”ב, המעשנים היום, הם דווקא אלה, השייכים לשכבות העניות או לוקים בנפשם וכן, אלה שהם בעלי השכלה נמוכה.. תעשיית הסיגריות האלקטרוניות, התפשטה ועדיין אין ניסיון מהממשל הפדראלי לפקח על תעשייה זו. מנהל המזון והתרופות, טרם פרסם תקנות, אשר יכפפו את תעשייה הזאת לפיקוח ממשלתי.

בין שאר הדברים, מציג המכון בהמלצותיו מחקר שערך בשנת 2009,  רוברט ווסט, מנהל ללימודי הטבק באוניברסיטת לונדון, שבה מנתח מידע שאסף ממשפחות החיות בבריטניה ומאז, סיכויי ההצלחה של גמילה מעישון סיגריות הינו 50%, בהשוואה לניסיונות גמילה אחרים שנעשים ללא סיוע או באמצעות מוצר אחר שהוא מכיל ניקוטין. עוד מציין ווסט, כי בשנת 2014, נגמלו מעישון אנשים רבים .

 ווסט פרסם דו”ח פורץ דרך שבשנת 1962, כאשר הקולג’ המלכותי לרופאים בבריטניה שהיה כבר אז גוף מחקר שסקר את סכנות העישון. בעקבות הדו”ח ושנתיים לאחר מכן, ארגון רופאים אמריקני גדול קש’ את הקשר בין עישון לסרטן. הדו”ח הגדול והאחרון של הקולג’ המלכותי, בדבר עישון, עוד לפני שנכנסה הסיגריה האלקטרונית לשוק. בדוח זה שהתפרסם ב-2007 ע”י הארגון,  ועל פי המחקרים האחרונים על שימוש בסיגריה האלקטרונית, נקבע בפירוש כי השפעות הניקוטין בשימוש בסיגריה זו הן מינימליות.

צור קשר

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support